Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Antalya - İzmir Uçak Bileti


Antalya Havalimanı

Antalya havalimanı şehir merkezinin kuzey doğusunda bulunmaktadır. Havalimanından D400 kara yolunu takip ederek şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Araba ile şehir merkezinden yaklaşık 20 dakikalık bir sürüş ile havalimanına ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Ayrıca Antalya havalimanına gelmek için Antalya yolunu takip etmek daha rahat bir sürüş imkânı sağlayacaktır.

Havalimanına giriş yaptığınızda sırasıyla Dış Hatlar Terminal1, İç Hatlar Terminal ve CIP Terminal binası sizi karşılamaktadır. Bu binaları takipten sonra Dış Hatlar Terminali 2 Binası ulaşabilirsiniz.

Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya Havalimanından şehir merkezine ve çeşitli bölgesel noktalara götüren çok sayıda farklı otobüs hizmetleri mevcuttur.

Antalya şehir merkezine 600 numaralı otobüs her 30 dakikada bir Havalimanı ile otobüs terminali arasında yolculuk yapmaktadır. Ayrıca 800 numaralı diğer hat ise her 2 saatte bir havalimanı ve Lara bölgesi arasında taşıma imkânı sunmaktadır. Otobüs terminaline ulaştığınızda ise AntRay tramvayı ile hızlı ve ucuz bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havayolu şirketlerinin otobüsleri uçakların varış saatlerine göre hareket etmektedir. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiyi havayolu şirketlerinde öğrenebilirsiniz.

Otobüsleri kullanmak istemeyen yolcular için ise tüm terminallerin gelen yolcu çıkışlarında taksi durakları yer almakta olup tüm taksi sürücülerinin özel havalimanı kimlik kartları bulunmaktadır.

Bu olanakları yanı sıra Havalimanına 10’u aşkın araç kiralama şirketinden dilediğiniz ile irtibata geçip bütçenize göre istediğiniz aracı kiralama imkanı bulabilirsiniz.

Turistler İçin Antalya

Antalya Türkiye’nin en kalabalık şehirler listesinde 5. Sırada olup yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından birisidir. Antalya şehir merkezinde ve Alanya sınırları dahilinde çeşitli kurumların işletmesinde bulunan 11 müze bulunmaktadır.

Tarihsel akışı takiben bakıldığında Antalya Müzesini listenizin ilk sırasına koyarak Alanya Atatürk Evi Müzesine kadar Antalya’nın tarihi hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Antalya’da farklı bölgelerde çok çeşitli festivaller ve şenlikler yıl boyu düzenlenmektedir. Ulusal olarak en büyük festival 2010 yılından bu yana devam eden Antalya Televizyon Ödülleri Festivali olup Uluslararası ölçekte en büyük organizasyon ise Antalya Altın Portakal Film Festivalidir.

Turizme gelecek olursak İstanbul’dan sonra en çok turist çeken il olan Antalya’da turizm imkanları ve tesisler açısından oldukça zengin bir bölgedir. Antalya’da Kültür Turizminin yanı sıra deniz, spor, kış, sağlık, inanç ve mağara turizmi ile birlikte kamp turizmide yoğun ilgi görmektedir.

Antalya Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliği A.Ş.

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali

07230 Antalya - TÜRKİYE

Yurtiçi arama: 444 7 423

Yurtdışı arama: 0090 444 7 423

Faks: 0 (242) 330 36 48

E-posta: info@antalya-airport.aero


İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Havalimanın açılmadan önce bölgede sivil ve askeri uçuşlar için Çiği Askeri Havaalanın kullanılmaktaydı. Ülke turizmini takiben havacılık sektörünün hızlı bir şekilde büyümesinden dolayı yeni bir sivil havalimanı bölgede büyük bir ihtiyaç halini aldı. 17 Kasım 1987 DHMİ Andan Menderes Havalimanı hizmete girdi. O zaman ki gelen ve giden yolcu şartlarına göre kurulan havalimanı yakın geçmişte ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayamaz hale geldiğinde yeni dış ve iç hatlar terminaline ek olarak yapılan apron ile ortaya çıkan sıkıntılar giderilmiş olup çalışmalar hali hazırda günümüz şartlarına uyum sağlayacak şekilde devam etmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım İmkanları

Şehir merkezi ve Havalimanı arasında Havaş ve belediye otobüsleri, Metro, Taksi ve ayrıca araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Havaş otobüsleri ie Havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bu araçlar sabah 08:40 ile gece 03:30 arasında her saat başı hareket etmektedir.

Şehrin Alsancak bölgesinden havalimanına gidecek yolcular için büyük efes oteli önünden gece 03.30 dan 23:30’a kadar saat başı ulaşım imkanı mevcuttur.

Karşıyaka ve Mavişehirden ise Ege Park avm önünden 03:00 ile 23:00 arası havalimanına taşıma yapılmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren 200,202, ve 204 numaralı 3 farklı belediye otobüs hattı bulunmaktadır.

200 numaralı hat güzergahı; Mavişehir semti ile Havalimanı araası

202 numarlı hat güzergahı ; Alsancak semti cumhuriyet meydanı , Havalimanı arası

204 numaralı hat güzergahı ise İzotaş (Bornova-metro-otogar) Havalimanı arası taşımacılık yapmaktadır.

Metroyu tercih etmek isteyen yolcular için güney aksı yönünde hizmet veren metroya binip Adnan menderes Havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Bu imkanların yanı sıra iç hatlar ve dış hatlar terminalinde 10’u aşkın kiralama şirketi ile dilediğiniz aracı kiralama imkanı bulabilirsiniz.

Batı Anadolu’da Ege kıyısında bulunan izmir Egenin İncisi ünvanıyla anılmaktadır. İzmir nüfüs yoğunluğu olarak Türkiye’nin en büyük üçüncü İlidir. 8500 yıllık mazisiyle tarihinde 32 farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış yılın 300 günü güneşli olan ve 629 km’lik kıyı şeridiyle mavinin her tonunu bünyesinde barındıran bereketli topraklara sahip şehirdir İzmir.

İzmir’in sembolleri arasına girmiş konak meydanında bulunan saat kulesine gelerek hem temiz birdeniz havası alıp tarihi kule ile fotoğraf çekinebilirsiniz. Ayrıca tarihi asansöre çıkıp şehri en güzel açaıdan seyretme imkanı  ile tarif edilmez bir haz yaşayabilirsiniz.

İzmir’de gezilecek yerler bunlar ile sınırlı değil tabi. Kemeraltı çarşısının tarihinde yolculuk yaparken kaybolabilir, kızlarağası hanı’nda antikacıları keşfedebilir, zarif yalı camisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yılboyu İzmir’in ev sahipliği yaptığı çeşitli festivallere katılıp şehrin tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Fuar İzmir’de birbirinde farklı alanlarda fuarlara katılıp hoşunuza gidecek hobiler edinebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi: (Yurt İçi) 444 9 TAV (828)

Çağrı Merkezi: (Yurt Dışı) 0090 444 9 TAV (828)

Telefon: (Dış Hatlar) 0 232 455 0000

Telefon: (İç Hatlar) 0 232 455 0000

Faks: 0 232 274 6454

Web: www.adnanmenderesairport.com

Mail: info.izmir@tav.aero