Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Antalya


Antalya Havalimanı

Antalya havalimanı şehir merkezinin kuzey doğusunda bulunmaktadır. Havalimanından D400 kara yolunu takip ederek şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Araba ile şehir merkezinden yaklaşık 20 dakikalık bir sürüş ile havalimanına ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Ayrıca Antalya havalimanına gelmek için Antalya yolunu takip etmek daha rahat bir sürüş imkânı sağlayacaktır.

Havalimanına giriş yaptığınızda sırasıyla Dış Hatlar Terminal1, İç Hatlar Terminal ve CIP Terminal binası sizi karşılamaktadır. Bu binaları takipten sonra Dış Hatlar Terminali 2 Binası ulaşabilirsiniz.

Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya Havalimanından şehir merkezine ve çeşitli bölgesel noktalara götüren çok sayıda farklı otobüs hizmetleri mevcuttur.

Antalya şehir merkezine 600 numaralı otobüs her 30 dakikada bir Havalimanı ile otobüs terminali arasında yolculuk yapmaktadır. Ayrıca 800 numaralı diğer hat ise her 2 saatte bir havalimanı ve Lara bölgesi arasında taşıma imkânı sunmaktadır. Otobüs terminaline ulaştığınızda ise AntRay tramvayı ile hızlı ve ucuz bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Havayolu şirketlerinin otobüsleri uçakların varış saatlerine göre hareket etmektedir. Bu konu ile ilgili daha detaylı bilgiyi havayolu şirketlerinde öğrenebilirsiniz.

Otobüsleri kullanmak istemeyen yolcular için ise tüm terminallerin gelen yolcu çıkışlarında taksi durakları yer almakta olup tüm taksi sürücülerinin özel havalimanı kimlik kartları bulunmaktadır.

Bu olanakları yanı sıra Havalimanına 10’u aşkın araç kiralama şirketinden dilediğiniz ile irtibata geçip bütçenize göre istediğiniz aracı kiralama imkanı bulabilirsiniz.

Turistler İçin Antalya

Antalya Türkiye’nin en kalabalık şehirler listesinde 5. Sırada olup yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından birisidir. Antalya şehir merkezinde ve Alanya sınırları dahilinde çeşitli kurumların işletmesinde bulunan 11 müze bulunmaktadır.

Tarihsel akışı takiben bakıldığında Antalya Müzesini listenizin ilk sırasına koyarak Alanya Atatürk Evi Müzesine kadar Antalya’nın tarihi hakkında gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Antalya’da farklı bölgelerde çok çeşitli festivaller ve şenlikler yıl boyu düzenlenmektedir. Ulusal olarak en büyük festival 2010 yılından bu yana devam eden Antalya Televizyon Ödülleri Festivali olup Uluslararası ölçekte en büyük organizasyon ise Antalya Altın Portakal Film Festivalidir.

Turizme gelecek olursak İstanbul’dan sonra en çok turist çeken il olan Antalya’da turizm imkanları ve tesisler açısından oldukça zengin bir bölgedir. Antalya’da Kültür Turizminin yanı sıra deniz, spor, kış, sağlık, inanç ve mağara turizmi ile birlikte kamp turizmide yoğun ilgi görmektedir.

Antalya Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliği A.Ş.

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali

07230 Antalya - TÜRKİYE

Yurtiçi arama: 444 7 423

Yurtdışı arama: 0090 444 7 423

Faks: 0 (242) 330 36 48

E-posta: info@antalya-airport.aero