Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Balıkesir


Balıkesir Koca Seyit Havalimanı 

Burhaniye ve Edremit ilçeleri arasında bulunan Edremit/Körfez Havalimanı 1997 Yılında yapımı bitirilerek DHMİ işletmeciliğine verilerek uçuş trafiğine açılmıştır. 2008 yılımda tadilat çalışmalarına başlatılarak Terminal binası dahil olmak üzere diğer tüm binalar yeniden yapılarak hizmete sunulmuştur.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı  Ulaşım

Uçak saatlerine göre Havalimanı-Edremit-Altınoluk-Havalimanı ve Havalimanı-Ayvalık-Sarımsaklı-Havalimanı yolcu servisleri ile taşımalar yapılmaktadır. Ayrıca Çanakkale- İzmir karayolu üzerinden, Edremit’ten Burhaniye ve Ayvalık’a – Ayvalık ve Burhaniye’den ise Edremit’e karşılık olarak toplu taşıma araçları ile ulaşım imkânı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Havalimanında Taksi hizmetleri mevcut olup durumunuza göre bu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Gezilecek yerlere gelirsek ADRAMYTTEİON olarak antik çağda adlandırılan ve zamanla Edremit ismini alan, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Edremit bölgesini gezerek tarihin sokaklarında dolanabilirsiniz.

Bu bölgenin yanı sıra Kuva-yı milliye müzesini gelerek kurtuluş savaşında karargah olarak kullanılmış bu yapı hakkında bilgi sahibi olabilirisiniz. Binanın üst katında şehir oteli bulunmakta olup, alt bölümünde ise hırdavatçı dükkanı ile birlikte camlı kahve mevcuttur.

Burhaniye’de bulunup tarihi kıymete sahip olan 1700’lü yıllardan günümüze dek ayakta kalan tarihi camileri ziyaret edebilir ve yine bu bölgede bulunan geleneksel deve güreşlerini izleme imkânı bulabilirsiniz.

Bunların yanı sıra şehirde Gezi ve Mesire alanlarına gidilerek yorgunluğunuzu giderebilir, kaplıca ve İçmelere gidip sağlığınıza iyi gelecek aktivitelere katılabilirsiniz.

Belediye’nin düzenlediği bütün körfez bölgesinin en büyük ve kapsamlı kütür sanat organizasyonu olan Turizm, Kültür ve Sanat Festivaline katılarak şehir ve kültür hakkında daha detaylı bilgiye sagip olabilirsiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres : BALIKESİR/EDREMİT - BOSTANCI KÖYÜ Posta kodu: 10300

Tel : 266 376 13 00

266 376 13 02

Faks : 266 376 13 06