Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Berlin


Berlin Havaalanları

Berlin’de 2 tane Havaalanı bulunmaktadır. Bunlar Schönefeld Havaalanı ve soğuk savaş döneminde yapılan Tegel Havaalanı’dır. Türkiye’den kalkan uçaklar bu iki havaalanını ’da her gün iniş için kullanmaktadır.

Berlin Schönefeld bölgesinde bulunan Schönefeld Havaalanı şehrin güneydoğusunda bulunmakta olup Şehre uzaklığı 23 km mesafededir.

Berlin şehir merkezine yakın mesafede bulunan Tegel Havaalanı Şehrin Kuzeybatı sınırları dahilinde olup içerisinde 5 adet terminal binası bulunmaktadır.


Tegel Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Berlin Havaalanından şehir merkezine dilediğiniz türde ulaşabileceğiniz kadar çok seçeneğiniz var. Taksi, Otobüs, araç kiralama ve özel taşıma hizmetleri veren araçlardan dilediğinizi bütçenize göre seçebilirsiniz.

Şehir merkezine yaklaşık olarak 30 dakika yolculuk süresi olan iki farklı otobüs hattı olan 128 ve 109 nolu otobüslerden istediğiniz ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

109 nolu otobüs yoğunluğa göre 10 ve 20 dakika aralıklar ile Berlin City West bölgesine gitmektedir.129 nolu diğer otobüs ise Osloer Strasse metro istasyonu yönüne gitmekte olup sefer aralıkları benzerik göstermektedir. Bu otobüslerin bilet ücretleri tam 2.80 € indirimli ise 1.70 €’dur.

Tegel Havaalanından şehir merkezine bir diğer ulaşım aracı ise airport Express olarak bilinen X9 JetExpressBus ve TXL JetExpressBus otobüsleridir.

TXL 6 dakika ’da bir sefer düzenleyip yolculuk 30 dakika sürmektedir. X9 otobüsleri ise10 dakika ’da bir sefer düzenleyerek yolculuk süresi 20 dakikadır. Bu otobüslerin bilet ücretleri 2.80 € ve 1.70 € arası değişkenlik göstermektedir.

Eğer taksi kullanmak isterseniz gideceğiniz yöne göre fiyatlar 25 Euro ve 31 Euro arasından farklılık göstermektedir.

Bu ulaşım türleri haricinde bütçenize göre havaalanında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayarak daha rahat bir seyahat geçirebilirsiniz.

Tegel Havaalanı İletişim

Tel : +49 30 60911150


Schönefeld Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Schönefeld Havaalanından herkesin bütçesine uygun ulaşım seçenekleri mevcuttur. Havaalanı şehrin dışında kalmasına rağmen hangi saatte havaalanına varırsanız varır mutlaka şehre varmak için bir ulaşım aracı bulabilirsiniz.

Schönefeld Havaalanından Terminal A kapısı çıkışında şehir merkezine giden 5 farklı otobüs hattı bulunmaktadır. Bunlar 171, 163, X7, N7, ve N60 otobüsleridir.

X7 nolu hat son durak olarak U Rudow, 171 nolu hat U Hermannplatz ve 163 nolu hat ise Schönefeld - S Kaulsdorf arası seferlerini gerçekleştirmektedir. Sefer sıklıkları 10 dakika ve 30 dakika arası değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca gece gelen yolcular için N60 ve N7 nolu hatlar hizmet vermekte olup 00:30 ile 07:00 arası 30 dakika ‘da bir şehir merkezine seferler düzenlemektedir.

Bu otobüslerin son duraklarında inip S Bahn trenlerini ve U bahn metrolarını kullanarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Otobüs ücretleri bölgelere göre değişkenlik gösterip AB bölgesi 2.80 €, BC bölgesi 3.10€ ve ABC bölgesi için belirlenen fiyat ise 3.40€ olarak belirlenmiştir.

Ulaşım için taksi kullanmak isteyen yolcular için ortalama 40 dakikalık bir yolculuk ile şehir merkezine 45 Euro ‘luk bir ücret ödeyerek gidebilirsiniz. Berlinde km başına yazan ücret dışında valiz başına ücrette alınmaktadır.

Schönefeld Havaalanı İletişim

Tel : +49 30 60911150

Berlin’de Gezilecek Yerler

Geniş caddeleri, tarihi müzeleri ve için nehir akan tertemiz kokusuyla gezilip görülecek pek çok yeri olan Berlin’i gezmeye 18. Yüzyıl sonlarında yapılan ve meşhur bir noktası haline gelen Brandenburg kapısından başlayarak, görkemli ve büyüleyici bir yapı olan Alman Parlamento Binasını görerek gezinize devam edebilirsiniz.

Spree Nehri üzerinde kurulu olan ve kültür merkezi halini alan müze adasına giderek içinize biraz tarih çektikten sonra. Ülkenin en büyük meydanı olan Alexander Meydanına giderek biraz nefes alıp yorgunluğunuzu burada atabilirsiniz.

Buraya kadar gelmişken şehrin sembolleri arasında yerini koruyan Berlin Katedraline giderek, bu muhteşem eserin merdivenlerini tırmandıktan sonra muhteşem Berlin manzarasını arkanıza alarak sosyal medya hesaplarınız için çok güzel fotoğraflar çektirebilirsiniz.