Uçakla Seyahatinizi Keyifli Hale Getirmenin Yolları Geri

  • Mon 7th Jan 2013

Uçakla Seyahatinizi Keyifli Hale Getirmenin Yolları

Dünya’nın artık küçük bir köy olduğu günümüz dünyasında uçuş sektörünün büyümesi ile insanlar rahatlıkla ucuza bilet bulabiliyor ve Dünya’nın birçok noktasına uçak ile seyahat etme imkanı bulunabiliyor. Sizde eğer işiniz gereği yoğun bir şekilde seyahat eden ya da Dünya’yı gezmek için bir seyahat tutkunuysanız yorucu olan bu uçak seyahatinizi keyifli hale getiren ufak ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Doğru Koltuğun Önemi

Birçok Havayolu şirketinin uçuşa 24 saat kala hizmete sunduğu online check-in ile koltuğunuzu önceden belirleyebilirsiniz. Zira bu check-in işlemi sizin için en az ucuz uçak bileti kadar hayat kurtarıcı olabilir. Örnek verecek olursak 3’lü koltuğun orta sırasında bulunursanız eğer iki yanınıza oturan tanımadığınız insanlar yüzünden hareket alanınız kısıtlanabilir veya koridor tarafında oturacak olursanız ise servis esnasında geçişlerden rahatsız olabilirsiniz. Onun için rahat bir yolculuk ve gerekirse iyi bir uyku için en iyisi mi cam tarafını terci edin

Bol Bol Hareket Edin

Özellikle kıtalar arası uçunlar için sıkça tavsiye edilen hareket etme yöntemi ile sürekli oturmaktan hareketsiz kalan vücudunuzu hareket ettirerek ve koridorlar da dolaşıp kısa egzersizler yaparak kan dolaşımınızı arttırabilir ve oluşabilecek ağrıları engelleyebilirsiniz.

Kitap Okuyun

Uçuşunuzu keyifli hale getirecek bir diğer seçenek ise sevdiğiniz bir yazarın kitabı olabilir. Kitabın sürükleyici etkisene kapılmadan kısa aralıklar vererek boynunuzu ve gözünüzü dinlendirerek keyifli bir şekilde kitap okuyup seyahatinize devam edebilirisiniz.

Koltuk Başlarında Bulunan Ekranları Deneyin

Koltuk başlarında bulunan ekranlar ile oyun oynayabilir, müzik dinleyebilir ve uçuşunuzu daha keyifli bir hale getiren soluksuz sinema filmlerinden dilediğinizi izleyebilirsiniz.

Rahat Kıyafetler Giyin

Size hem rahat bir hareket alanının sunmasının yanı sıra hem de rahat bir uçuş deneyimi gerçekleştireceğiniz rahat kıyafetler tercih etmelisiniz. Kıyafetlerinizi pamuklu tercih ederek terlemenin önüne geçebilirsiniz. Genel çerçevede hangi mevsimde uçuş yapıyorsanız mevsim şartlarına uygun şekilde kıyafetler tercih etmeniz size çok keyifli bir uçuş deneyimini beraberinde getirecektir.