Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Düsseldorf


Düsseldorf Havaalanı

Şehir merkezinin 8 km kuzeyinde bulunan Düsseldorf Havaalanı’nın 1 adet terminal binası bulunmaktadır. Ulaşım süresi ortalama 15 dakika olup, trafik yoğunluğuna göre süre değişkenlik göstermektedir.

Düsseldorf Havaalanı’na Ulaşım

Almanya’nın en büyük 3. Havaalanı olan Düsseldorf Havaalanı’ndan şehir merkezine ulaşım gayet kolay olup bir çok seçenek bulunmaktadır. Ulaşım seçeneklerinden bahsedecek olursak, tren yolculuğu ile şehir merkezine gitmek yolcular için iki tren istasyonu bulunmaktadır.

Bu istasyonlar biri S-Bahn Bahnhof istasyon treni olup Tam2.30€ ve indirimli 1.30€ karşılığında 15 dakikalık bir yolculuk ile şehir merkezine varabilirsiniz. Diğer bir alternatig olan 2 numaralı Tren ise İCE Fernbahnhof trenidir.

Şehir merkezine gidiş tercihinizi otobüs ’den yana kullanacak olursanız 721 numaralı otobüse binerek, 2.50€ ödeyerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca gelen yolcu bölümünün önünden kalkan taksileri tercih ederek 15 dakika içerisinde 20€’luk bir ücret karşılığı şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Düsseldorf Havaalanı İletişim Bilgileri

Adres: Flughafenstrasse 120, Düsseldorf 40474, Almanya

Tel: +49 211 4210.

Duesseldorf da Gezilecek Yerler

Almanya’nı nüfus olarak en kalabalık 7. Şehri olan Düsseldorf ülkenin önemli sanat, kültür ve endüstri şehirlerinin başında gelmekte olup büyük ölçekli şirketleri bünyesinde barındırmaktadır.

Düsseldorf yıl boyunca yağışı bol olan bir şehir olduğu için, rahatlıkla gezebilmeniz açısından bahar ve yaz aylarını tercih etmenizi öneririz.

Şehrin hemen kuzey tarafında yer alan Kaiserswerth'da Barok evlerini gezdikten ve Kraliyet Sarayı’nın gizemini keşfettikten sonra, kasabada bulunan geniş caddelerde ki kafelerde yorgunluğunuzu atarak tekrar şehir merkezine ren nehrinde ki tekne turuna katılarak dönüş yapabilirisiniz.

Düsseldorf’un en hareketli yerlerinden biri olan Medienhafen liman bölgesinde ki eşsiz mimariye sahip evlerin önünde çok güzel fotoğraflar çekebilir ve ardından gece 23.30’a kadar açık olan ve şehri izleme imaknı bulabileceğiniz Rheintum kulesine çıkabilirsiniz.

Gelelim Düsseldorf şehrinde ne tarz yemekler yiyeceğinize; burada çok kalabalık bir Japon nüfusu olduğundan Japon mutfağı yemeklerini tatmanın yanı sıra İtalyan, Kore ve Fransız mutfakları ile birlikte vazgeçemeyenler için çok leziz Türk yemekleri yapan Türk restoranlar bulmakta mümkündür.