Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Frankfurt uçak bileti


Frankfurt Havaalanı

Avrupa’nın en önemli havaalanlarından biri olan Frankfurt Havaalanı’na dünyanın birçok yerinden direk olarak uçmak mümkün. Ayrıca Avrupa’nın en büyük üçüncü havaalanı olan Frankfur Havaalanı’nda 2 tane terminal binası bulunmakta olup, Türk Hava Yolları çoğunlukla Terminal 1’i kullanmaktadır. Terminal 1 ve 2 arasında Skyline raylı sistemler ile karşılıklı olarak gidiş geliş yapılmaktadır.

Frankfurt Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Terminal 1 ve 2 binalarının önlerinden kalkan otobüsler ile şehir merkezine 25 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Frankfur şehir merkezine 900- 61 ve 73 numaralı otobüsler gitmekte olup ücreti 4.25€’dur.

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular 20-30 dakika bir yolculuk ile 30€’luk bir fiyat ödeyerek ulaşabilirler.

Ayrıca bir diğer seçenek olan banliyö trenlerine binerek s8 ve s9 hatları ile 15 dakika gibi bir sürede Frankfurt Garı’na ulaşabilirsiniz.

Frankfurt Havaalanı İletişim

Adres: 60547 Frankfurt am Main, Almanya

Tel: +49 1806 372 4636


Frankfurt’ta Gezilecek Yerler

Frankfurt’a geldiğinizde ilk olarak şuan Frankfurt belediye konağı olarak kullanılan Römer ailesininin yaptırdığı şehrin en bilinen binası olan Römer’i görerek başlayın.

Frankfurt sokaklarında gezerken modern gökdelenler ile klasik alman mimarisi olan eski alman yapıtlarının bir arada görmeye alışın. Şehrin meydanlarında yükselen katedraller, tarihi evler, müzeler ve mağazalar hep iç içe bulunur.

Şehirde ki en büyük dini yapı unvanı bulunan ve üniversite kilisesi olarak adlandırılan Frankfurt kilisesine giderek tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Son olarak şehrin alışveriş caddesi olarak bilinen Zeil’e giderek alışveriş yapabilir ve halk meydanında ki kafelere oturarak günü yorgunluğunu atabilirsiniz.