Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Frankfurt Uçak Bileti


İstanbul Havalimanı

Dünya’da ki en önemli aktarma merkezlerinin başında gelen istanbul, halihazırda bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları ile artan talebi karşılayamaz hale geldi. İstanbul sratejik olarak önemli bir bölgede bulunduğundan şehirde yeni bir havalimanı inşaedilmesi için çalışmalar yıllar önce başladı. 2018 Ekim ayında büyük bir kısmının açılması ile havalimanı artık hizmetine başladı.

İstanbul Havalimanı bütün binaları ve hizmet alanları ile tam olarak çalışmaya başladığında ise tek bir çatı altında hizmet veren en büyük havalimanı ünvanını kazanmış olacak. Şuan ki çalışma durumu ile yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan havalimanı tüm fazları çalıştığında ise bu rakam 120 milyonu aşkın yolcu kapasitesi ile bayrak taşıyıcı bir havalimanı konumuna ulaşacaktır.

Atatürk Havaalanı Ulaşım Ve Otopark İmkanları

İstanbul Havalimanı gidecek yolcular için ulaşımın rahatlaması adına gerekli tüm çalışmalar devam ediyor. Yol tarifi olarak Kuzey Marmara Otoyolu bağlantılı olan havalimanına ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlatısı ilede gitmek mümkün.

İstanbul Havalimanı Metro

Yapımı devam eden raylı hat çalışmaları ile havalimanına metro ile ulaşım inşaat bitiminde hazır hale gelecek. Ayrıca Yüksek Hızlı Tren Havalimanında bulunan aktarma istasyonuyla yolculuğu son bulacak.

İstanbul Havalimanı Havaist ve İETT sefer Tablosu

Havaist Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

DURAKLAR

İST-1

Yenikapı İDO – Bakırköy İDO, Yenibosna Kuleli, Başakşehir Metrokent

İST-2

TÜYAP, Beylikdüzü-Cumhuriyet, Bahçeşehir-Merkez

İST-3

Esenler Otogar, Otogar Yolu Esenler, Alibeyköy Otogar

İST-7

Kozyatağı-Metro, Ümraniye-Tepeüstü, Kavacık Köprüsü, Hasdal

İST-19

Taksim, Beşiktaş İETT Peronlar, Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent Metro, Göktürk


İETT Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

KALKIŞ NOKTASI

H-1

Mahmutbey Metro İETT

H-2

Mecidiyeköy İETT

H-3

Halkalı İETT

H-4

Atatürk Havalimanı


İstanbul havalimanından dünya’da istediğiniz tüm şehirlere enbilet.com sitemiz üzerinden biletleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Tayakadın Mahallesi, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul

Tel: 444 1 442

Fax: +90 212 891 91 92

Mail: customercare@igairport.aero

 


Frankfurt Havaalanı

Avrupa’nın en önemli havaalanlarından biri olan Frankfurt Havaalanı’na dünyanın birçok yerinden direk olarak uçmak mümkün. Ayrıca Avrupa’nın en büyük üçüncü havaalanı olan Frankfur Havaalanı’nda 2 tane terminal binası bulunmakta olup, Türk Hava Yolları çoğunlukla Terminal 1’i kullanmaktadır. Terminal 1 ve 2 arasında Skyline raylı sistemler ile karşılıklı olarak gidiş geliş yapılmaktadır.

Frankfurt Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Terminal 1 ve 2 binalarının önlerinden kalkan otobüsler ile şehir merkezine 25 dakikalık bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Frankfur şehir merkezine 900- 61 ve 73 numaralı otobüsler gitmekte olup ücreti 4.25€’dur.

Taksi ile şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular 20-30 dakika bir yolculuk ile 30€’luk bir fiyat ödeyerek ulaşabilirler.

Ayrıca bir diğer seçenek olan banliyö trenlerine binerek s8 ve s9 hatları ile 15 dakika gibi bir sürede Frankfurt Garı’na ulaşabilirsiniz.

Frankfurt Havaalanı İletişim

Adres: 60547 Frankfurt am Main, Almanya

Tel: +49 1806 372 4636


Frankfurt’ta Gezilecek Yerler

Frankfurt’a geldiğinizde ilk olarak şuan Frankfurt belediye konağı olarak kullanılan Römer ailesininin yaptırdığı şehrin en bilinen binası olan Römer’i görerek başlayın.

Frankfurt sokaklarında gezerken modern gökdelenler ile klasik alman mimarisi olan eski alman yapıtlarının bir arada görmeye alışın. Şehrin meydanlarında yükselen katedraller, tarihi evler, müzeler ve mağazalar hep iç içe bulunur.

Şehirde ki en büyük dini yapı unvanı bulunan ve üniversite kilisesi olarak adlandırılan Frankfurt kilisesine giderek tarihe tanıklık edebilirsiniz.

Son olarak şehrin alışveriş caddesi olarak bilinen Zeil’e giderek alışveriş yapabilir ve halk meydanında ki kafelere oturarak günü yorgunluğunu atabilirsiniz.