Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - İzmir Uçak Bileti


İstanbul Havalimanı

Dünya’da ki en önemli aktarma merkezlerinin başında gelen istanbul, halihazırda bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları ile artan talebi karşılayamaz hale geldi. İstanbul sratejik olarak önemli bir bölgede bulunduğundan şehirde yeni bir havalimanı inşaedilmesi için çalışmalar yıllar önce başladı. 2018 Ekim ayında büyük bir kısmının açılması ile havalimanı artık hizmetine başladı.

İstanbul Havalimanı bütün binaları ve hizmet alanları ile tam olarak çalışmaya başladığında ise tek bir çatı altında hizmet veren en büyük havalimanı ünvanını kazanmış olacak. Şuan ki çalışma durumu ile yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan havalimanı tüm fazları çalıştığında ise bu rakam 120 milyonu aşkın yolcu kapasitesi ile bayrak taşıyıcı bir havalimanı konumuna ulaşacaktır.

Atatürk Havaalanı Ulaşım Ve Otopark İmkanları

İstanbul Havalimanı gidecek yolcular için ulaşımın rahatlaması adına gerekli tüm çalışmalar devam ediyor. Yol tarifi olarak Kuzey Marmara Otoyolu bağlantılı olan havalimanına ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlatısı ilede gitmek mümkün.

İstanbul Havalimanı Metro

Yapımı devam eden raylı hat çalışmaları ile havalimanına metro ile ulaşım inşaat bitiminde hazır hale gelecek. Ayrıca Yüksek Hızlı Tren Havalimanında bulunan aktarma istasyonuyla yolculuğu son bulacak.

İstanbul Havalimanı Havaist ve İETT sefer Tablosu

Havaist Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

DURAKLAR

İST-1

Yenikapı İDO – Bakırköy İDO, Yenibosna Kuleli, Başakşehir Metrokent

İST-2

TÜYAP, Beylikdüzü-Cumhuriyet, Bahçeşehir-Merkez

İST-3

Esenler Otogar, Otogar Yolu Esenler, Alibeyköy Otogar

İST-7

Kozyatağı-Metro, Ümraniye-Tepeüstü, Kavacık Köprüsü, Hasdal

İST-19

Taksim, Beşiktaş İETT Peronlar, Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent Metro, Göktürk


İETT Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

KALKIŞ NOKTASI

H-1

Mahmutbey Metro İETT

H-2

Mecidiyeköy İETT

H-3

Halkalı İETT

H-4

Atatürk Havalimanı


İstanbul havalimanından dünya’da istediğiniz tüm şehirlere enbilet.com sitemiz üzerinden biletleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Tayakadın Mahallesi, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul

Tel: 444 1 442

Fax: +90 212 891 91 92

Mail: customercare@igairport.aero

 


İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Havalimanın açılmadan önce bölgede sivil ve askeri uçuşlar için Çiği Askeri Havaalanın kullanılmaktaydı. Ülke turizmini takiben havacılık sektörünün hızlı bir şekilde büyümesinden dolayı yeni bir sivil havalimanı bölgede büyük bir ihtiyaç halini aldı. 17 Kasım 1987 DHMİ Andan Menderes Havalimanı hizmete girdi. O zaman ki gelen ve giden yolcu şartlarına göre kurulan havalimanı yakın geçmişte ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayamaz hale geldiğinde yeni dış ve iç hatlar terminaline ek olarak yapılan apron ile ortaya çıkan sıkıntılar giderilmiş olup çalışmalar hali hazırda günümüz şartlarına uyum sağlayacak şekilde devam etmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım İmkanları

Şehir merkezi ve Havalimanı arasında Havaş ve belediye otobüsleri, Metro, Taksi ve ayrıca araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Havaş otobüsleri ie Havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bu araçlar sabah 08:40 ile gece 03:30 arasında her saat başı hareket etmektedir.

Şehrin Alsancak bölgesinden havalimanına gidecek yolcular için büyük efes oteli önünden gece 03.30 dan 23:30’a kadar saat başı ulaşım imkanı mevcuttur.

Karşıyaka ve Mavişehirden ise Ege Park avm önünden 03:00 ile 23:00 arası havalimanına taşıma yapılmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren 200,202, ve 204 numaralı 3 farklı belediye otobüs hattı bulunmaktadır.

200 numaralı hat güzergahı; Mavişehir semti ile Havalimanı araası

202 numarlı hat güzergahı ; Alsancak semti cumhuriyet meydanı , Havalimanı arası

204 numaralı hat güzergahı ise İzotaş (Bornova-metro-otogar) Havalimanı arası taşımacılık yapmaktadır.

Metroyu tercih etmek isteyen yolcular için güney aksı yönünde hizmet veren metroya binip Adnan menderes Havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Bu imkanların yanı sıra iç hatlar ve dış hatlar terminalinde 10’u aşkın kiralama şirketi ile dilediğiniz aracı kiralama imkanı bulabilirsiniz.

Batı Anadolu’da Ege kıyısında bulunan izmir Egenin İncisi ünvanıyla anılmaktadır. İzmir nüfüs yoğunluğu olarak Türkiye’nin en büyük üçüncü İlidir. 8500 yıllık mazisiyle tarihinde 32 farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış yılın 300 günü güneşli olan ve 629 km’lik kıyı şeridiyle mavinin her tonunu bünyesinde barındıran bereketli topraklara sahip şehirdir İzmir.

İzmir’in sembolleri arasına girmiş konak meydanında bulunan saat kulesine gelerek hem temiz birdeniz havası alıp tarihi kule ile fotoğraf çekinebilirsiniz. Ayrıca tarihi asansöre çıkıp şehri en güzel açaıdan seyretme imkanı  ile tarif edilmez bir haz yaşayabilirsiniz.

İzmir’de gezilecek yerler bunlar ile sınırlı değil tabi. Kemeraltı çarşısının tarihinde yolculuk yaparken kaybolabilir, kızlarağası hanı’nda antikacıları keşfedebilir, zarif yalı camisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yılboyu İzmir’in ev sahipliği yaptığı çeşitli festivallere katılıp şehrin tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Fuar İzmir’de birbirinde farklı alanlarda fuarlara katılıp hoşunuza gidecek hobiler edinebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi: (Yurt İçi) 444 9 TAV (828)

Çağrı Merkezi: (Yurt Dışı) 0090 444 9 TAV (828)

Telefon: (Dış Hatlar) 0 232 455 0000

Telefon: (İç Hatlar) 0 232 455 0000

Faks: 0 232 274 6454

Web: www.adnanmenderesairport.com

Mail: info.izmir@tav.aero