Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Konya Uçak Bileti


İstanbul Havalimanı

Dünya’da ki en önemli aktarma merkezlerinin başında gelen istanbul, halihazırda bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları ile artan talebi karşılayamaz hale geldi. İstanbul sratejik olarak önemli bir bölgede bulunduğundan şehirde yeni bir havalimanı inşaedilmesi için çalışmalar yıllar önce başladı. 2018 Ekim ayında büyük bir kısmının açılması ile havalimanı artık hizmetine başladı.

İstanbul Havalimanı bütün binaları ve hizmet alanları ile tam olarak çalışmaya başladığında ise tek bir çatı altında hizmet veren en büyük havalimanı ünvanını kazanmış olacak. Şuan ki çalışma durumu ile yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan havalimanı tüm fazları çalıştığında ise bu rakam 120 milyonu aşkın yolcu kapasitesi ile bayrak taşıyıcı bir havalimanı konumuna ulaşacaktır.

Atatürk Havaalanı Ulaşım Ve Otopark İmkanları

İstanbul Havalimanı gidecek yolcular için ulaşımın rahatlaması adına gerekli tüm çalışmalar devam ediyor. Yol tarifi olarak Kuzey Marmara Otoyolu bağlantılı olan havalimanına ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlatısı ilede gitmek mümkün.

İstanbul Havalimanı Metro

Yapımı devam eden raylı hat çalışmaları ile havalimanına metro ile ulaşım inşaat bitiminde hazır hale gelecek. Ayrıca Yüksek Hızlı Tren Havalimanında bulunan aktarma istasyonuyla yolculuğu son bulacak.

İstanbul Havalimanı Havaist ve İETT sefer Tablosu

Havaist Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

DURAKLAR

İST-1

Yenikapı İDO – Bakırköy İDO, Yenibosna Kuleli, Başakşehir Metrokent

İST-2

TÜYAP, Beylikdüzü-Cumhuriyet, Bahçeşehir-Merkez

İST-3

Esenler Otogar, Otogar Yolu Esenler, Alibeyköy Otogar

İST-7

Kozyatağı-Metro, Ümraniye-Tepeüstü, Kavacık Köprüsü, Hasdal

İST-19

Taksim, Beşiktaş İETT Peronlar, Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent Metro, Göktürk


İETT Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

KALKIŞ NOKTASI

H-1

Mahmutbey Metro İETT

H-2

Mecidiyeköy İETT

H-3

Halkalı İETT

H-4

Atatürk Havalimanı


İstanbul havalimanından dünya’da istediğiniz tüm şehirlere enbilet.com sitemiz üzerinden biletleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Tayakadın Mahallesi, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul

Tel: 444 1 442

Fax: +90 212 891 91 92

Mail: customercare@igairport.aero

 


Konya Havaalanı

2000 yılında iç hat ve 2001 yılında dış hatlar uçuşlara açılan Konya Havaalanı’nda 1 adet Terminal binası bulunmakta olup İç Hatlar ve Dış Hatlar aynı terminal binasında yer almaktadır. Giden yolcular için zemin kat ayrılmış olup gelen yolcular ise bodrum katı kullanmaktadır.

Konya Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havaalanı’ndan şehir merkezine giden bir otobüs hattı olmadığı için ulaşım taksi ya da Havaş otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Havaş ile şehir merkezine yolculuk için kişi başı 11 Tl’lik bir ücret karşılığında 30 dakikada sürmektedir. Havaş otobüsü Aydınlıkevler, kulesite ve diğer durakları geçtikten sonra son durak olarak Anıt durağında durmaktadır.

Ayrıca taksi ve Havaş otobüslerine kullanmak istemeyen vatandaşlar için Havaalanı bünyesinde 5 farklı araç kiralama şirketi bulunmakta olup bütçenize ve zevkinize göre dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Şehir Merkezine ulaştıktan sonra gitmek isteyeceğinizi yerlere otobüs, tramvay ve dolmuş seçeneklerinden birini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Konya Havaalanı İletişim Bilgileri

Adres: Vali Ahmet Kayhan Cd. 42100 Selçuklu/KONYA

Tel: 0 332 239 13 43

Faks: 0 332 239 13 41

Mail: infokonya@dhmi.gov.tr

Konya’da Gezilecek Yerler

Konya’da gezilcek yerlerin başında şüphesiz Şehrin Manevi Mimarlarından olan Mevlana müzesini ziyaret ederek başladıktan sonra ardından hemen yanında bulunan Selimiye Camiine gidebilirsiniz. Ardından Şehri tepeden görme şansınızın olacağı Alaaddin Tepesine çıkabilir ve burada ki kafelerden birinde oturup manzara eşliğinde çayınızı içerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz.