Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Madrid Uçak Bileti


İstanbul Havalimanı

Dünya’da ki en önemli aktarma merkezlerinin başında gelen istanbul, halihazırda bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları ile artan talebi karşılayamaz hale geldi. İstanbul sratejik olarak önemli bir bölgede bulunduğundan şehirde yeni bir havalimanı inşaedilmesi için çalışmalar yıllar önce başladı. 2018 Ekim ayında büyük bir kısmının açılması ile havalimanı artık hizmetine başladı.

İstanbul Havalimanı bütün binaları ve hizmet alanları ile tam olarak çalışmaya başladığında ise tek bir çatı altında hizmet veren en büyük havalimanı ünvanını kazanmış olacak. Şuan ki çalışma durumu ile yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan havalimanı tüm fazları çalıştığında ise bu rakam 120 milyonu aşkın yolcu kapasitesi ile bayrak taşıyıcı bir havalimanı konumuna ulaşacaktır.

Atatürk Havaalanı Ulaşım Ve Otopark İmkanları

İstanbul Havalimanı gidecek yolcular için ulaşımın rahatlaması adına gerekli tüm çalışmalar devam ediyor. Yol tarifi olarak Kuzey Marmara Otoyolu bağlantılı olan havalimanına ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlatısı ilede gitmek mümkün.

İstanbul Havalimanı Metro

Yapımı devam eden raylı hat çalışmaları ile havalimanına metro ile ulaşım inşaat bitiminde hazır hale gelecek. Ayrıca Yüksek Hızlı Tren Havalimanında bulunan aktarma istasyonuyla yolculuğu son bulacak.

İstanbul Havalimanı Havaist ve İETT sefer Tablosu

Havaist Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

DURAKLAR

İST-1

Yenikapı İDO – Bakırköy İDO, Yenibosna Kuleli, Başakşehir Metrokent

İST-2

TÜYAP, Beylikdüzü-Cumhuriyet, Bahçeşehir-Merkez

İST-3

Esenler Otogar, Otogar Yolu Esenler, Alibeyköy Otogar

İST-7

Kozyatağı-Metro, Ümraniye-Tepeüstü, Kavacık Köprüsü, Hasdal

İST-19

Taksim, Beşiktaş İETT Peronlar, Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent Metro, Göktürk


İETT Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

KALKIŞ NOKTASI

H-1

Mahmutbey Metro İETT

H-2

Mecidiyeköy İETT

H-3

Halkalı İETT

H-4

Atatürk Havalimanı


İstanbul havalimanından dünya’da istediğiniz tüm şehirlere enbilet.com sitemiz üzerinden biletleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Tayakadın Mahallesi, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul

Tel: 444 1 442

Fax: +90 212 891 91 92

Mail: customercare@igairport.aero

 


Madrid Havaalanı

Şehir merkezine 120 km uzaklıkta olan madrid havaalanı bu yakınlığına rağmen ulaşım konusunda birçok seçeneği bulunuyor. Seçeneklerden bazıları ekonomik olarak gezmeyi sevenlere hitap ederken, bazıları ise lükse dayalı bir şekikde hizmet sunmaktadır.

Bünyesinde 4 adet terminal binasını bulunan madrid havaalanı’nda binalar arasında ücretsiz servis taşımacılığı ile yolculara kolaylık sağlanmaktadır. Türkiye’den direk uçuş ile gitmek isterseniz Türk Hava Yollları ve Pegasus firmasını tercih ettiğinizde 1 Nolu Terminal binasına giderken Atlasglobal firması ile 3 Nolu Terminal binasına iniş yapılmaktadır.

Madrid Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Madrid havaalanı’na iniş yaptıktan sonra seçiminize göre 49€ karşılığında şehir merkezinde bulunan otelinize 1-4 kişi arası özel araçlar ile transferiniz gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bunu yanı sıra dileyenler için şehir merkezine ulaşımda metro, otobüs, tren vb ulaşım araçlarından dilediğinizi kullanarak rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz ulaşım seçeneklerinde yaklaşık 20-30 dk arası bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Madrid’de Gezilecek Yerler

Tarih sahnesine Toledeo’ya giriş yapan müslümanlar sayesinde giriş yapan madrid şehri coğrafi olarak Ankara ile benzer özellikler göstermektedir. Hareketli gece hayatı ile 24 yaşayan bir şehir olan Madrid bu özellikleri ile Barselona şehrinden geride kalmıyor. Madrid şehrine geldiğinizde kesinlikle uğramanız gereken bazı kilit noktalar bulunamaktadır. Bunlarında başında ise şüphesiz Puerta del Sol gelmektedir.

Puerta del Sol Şehrin sosyal ve külütrel merkezi halini alan bu meydan çevresindeki kültüler yerler ile turistleri kendine çekmekte gayet mahirdir diyebiliriz.Şehri süsleyen anıtlardan Ayı ve Çilek ağacı 1812 anayasası ile birlikte cumhuriyetin ilanına varıncaya kadar ülke için önemli olan birçok olayada şahitlik etmiştir.

Madrid Kraliyet Sarayı

Bünyesinde bulunan Kraliyet Şapeli, Taç salonu gibi önrmli yerler sayesinde turist akınına uğrayan Madrid Kraliyet Sarayı 14. yüzyılda yapılmış fakat 1734’te yanması ile tekrar inşaedilip günümüze kadar ayakta kalmayı başarmıştır. İspanya kraliyet aile yaşantısı adına bizlere ışık olan koleksiyonlar günümüzde ziyretçiler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Adres Av de la Hispanidad, s/n, 28042 Madrid, İspanya