Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Milano Uçak Bileti


İstanbul Havalimanı

Dünya’da ki en önemli aktarma merkezlerinin başında gelen istanbul, halihazırda bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları ile artan talebi karşılayamaz hale geldi. İstanbul sratejik olarak önemli bir bölgede bulunduğundan şehirde yeni bir havalimanı inşaedilmesi için çalışmalar yıllar önce başladı. 2018 Ekim ayında büyük bir kısmının açılması ile havalimanı artık hizmetine başladı.

İstanbul Havalimanı bütün binaları ve hizmet alanları ile tam olarak çalışmaya başladığında ise tek bir çatı altında hizmet veren en büyük havalimanı ünvanını kazanmış olacak. Şuan ki çalışma durumu ile yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan havalimanı tüm fazları çalıştığında ise bu rakam 120 milyonu aşkın yolcu kapasitesi ile bayrak taşıyıcı bir havalimanı konumuna ulaşacaktır.

Atatürk Havaalanı Ulaşım Ve Otopark İmkanları

İstanbul Havalimanı gidecek yolcular için ulaşımın rahatlaması adına gerekli tüm çalışmalar devam ediyor. Yol tarifi olarak Kuzey Marmara Otoyolu bağlantılı olan havalimanına ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlatısı ilede gitmek mümkün.

İstanbul Havalimanı Metro

Yapımı devam eden raylı hat çalışmaları ile havalimanına metro ile ulaşım inşaat bitiminde hazır hale gelecek. Ayrıca Yüksek Hızlı Tren Havalimanında bulunan aktarma istasyonuyla yolculuğu son bulacak.

İstanbul Havalimanı Havaist ve İETT sefer Tablosu

Havaist Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

DURAKLAR

İST-1

Yenikapı İDO – Bakırköy İDO, Yenibosna Kuleli, Başakşehir Metrokent

İST-2

TÜYAP, Beylikdüzü-Cumhuriyet, Bahçeşehir-Merkez

İST-3

Esenler Otogar, Otogar Yolu Esenler, Alibeyköy Otogar

İST-7

Kozyatağı-Metro, Ümraniye-Tepeüstü, Kavacık Köprüsü, Hasdal

İST-19

Taksim, Beşiktaş İETT Peronlar, Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent Metro, Göktürk


İETT Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

KALKIŞ NOKTASI

H-1

Mahmutbey Metro İETT

H-2

Mecidiyeköy İETT

H-3

Halkalı İETT

H-4

Atatürk Havalimanı


İstanbul havalimanından dünya’da istediğiniz tüm şehirlere enbilet.com sitemiz üzerinden biletleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Tayakadın Mahallesi, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul

Tel: 444 1 442

Fax: +90 212 891 91 92

Mail: customercare@igairport.aero

 


Milano Havaalanlarından Şehir Merkezine Ulaşım

Milano’da Malpensa Havaalanı, Bergamo Havaalanı ve Linate Havaalanı olmak üzere toplam’da 3 tane havaalanı bulunmaktadır. İstanbul’dan Milano’ya seyahat edecekseniz Türk Hava Yoları, Atlas Global ve Pegasus firmalarından birini tercih ederek yolculuk yapabilirsiniz. Pegasus Begamo Havaalanına uçarken, Türk Hava Yolları ve Atlas Global firmaları Malpensa Havaalanına uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Biz bu yazımızda Türkiye’den Milano’ya uçuş imkanı olan iki havaalanı ve şehir’de gezilecek yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Milano Malpensa Havaalanı

Milano şehir merkezine 49 km’lik bir uzaklıkta bulunan bu havaalanı yılda ortalama 15 Milyon insan tarafından seyahat amacıyla kullanılıyor.

Milano Malpensa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Malpensa Havaalından şehir merkezine bir çok şekilde ulaşmak mümkün. Bunlar otobüs, taksi ve trenin yanı sıra özel transfer araçları ile de ulaşabilirsiniz. Malpensa’da şehir merkezine Terravision otobüs firması ile 8€’luk bir ücret ile gitmek mümkün. Gidiş ve dönüş biletlerini birlikte aldığınız takdirde bu ücret 6€’ya düşmektedir. Şehir merkezine otobüs ile ulaşım 50 dakika civarı sürmektedir. Biletinizi internet üzerinde terravision.eu adresinden alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra şehir merkezine Terminal 1 binasından kalkan trenler ile ulaşmakta mümkün. Uçağınız Terminal 2 binasına indiyse Terminal 1 binasına giden ücretsiz servislere binerek tren ile seyahati seçebilirisiniz.

Malpensa Havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmek isterseniz ulaşım ücreti ortalama 90€ gibi bir fiyatı buluyor.

Milano Malpensa Havaalanı İletişim

Çağrı Merkezi: +39 02 232323

Milano Bergamo Havaalanı

Bergamo Havaalanı şehir merkezine 45 km uzaklıkta olup Bergamo’da yer almaktadır. Yılda ortalama olarak 10 milyon kişi tarafından ulaşım için tercih edilmektedir.

Milano Bergamo Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Milano şehir merkezine Bergamo Havalından taksi, otobüs ve kiralık araçlar ile gidebilirsiniz. En kolay ve ucuz yöntem olan Terravision otobüslerini kullanarak şehir merkezine 5€’luk bir ücret karşılığı ulaşabilirsiniz. Biletinizi internet üzerinde terravision.eu adresinden alabilirsiniz. Eğer biletinizi gidiş-dönüş olarak alırsanız firma size az da olsa indirim yapıyor.

Begamo Havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmek isterseniz ulaşım ücreti ortalama 100€ civarında bir fiyatı buluyor.

Milano Bergamo Havaalanı İletişim

Çağrı Merkezi: + 39 035 326323

Milano’da Gezilecek Yerler

Milano’yu gezmek ve tanımak için 1-2 gün sizin için yeterli olacaktır. Milano alışveriş ve moda’nın şehri olduğu için üst düzey markaların yanı sıra uygun fiyatlara çok şık kıyafetler bulabilmeniz oldukça mümkün.

Duomo metro istasyonu karşısında sizi ihtişamı ile karşılayan Duomo di Milano Katedralini gördükten sonra hemen katedralin karşısında bulunan Galleria Vittorio Emanuele alışveriş merkezine giderek alışverişim tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Şehir merkezine 24 saatlik ücreti 4.50€ olan metro bileti alarak dilediğiniz yere gidebilir ve ayrıca isterseniz bisiklet kiralayarak Milano sokaklarında kaybolup unutamayacağınız anılar edinebilirsiniz.

Şehrin hemen 1 saat dışında olan Como gölü’nü ziyaret ederek muhteşem doğa havası alarak sosyal medya hesaplarınız için hatıra değeri büyük çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tekrar şehir merkezine dönecek olursak, Leonardo da Vinci’nin son akşam yemeği isimli eşsiz sanat eserinin sergilendiği Santa Maria delle Grazie Bazilikası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Navigli bölgesine giderek bu bölgede yer alan en büyüğü 50km uzunlukta olan su kanalı etrafında gezip, buralarda ki kafelerden birinde oturup yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Tabi buralara gelmişken 5 yıldızlı stat kategorisinde olan San Siro stadına gidip tribünleri, soyunma odalarını, müze ve mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Bunun ücreti ise sadece 17€’dur.