Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Roma Uçak Bileti


İstanbul Havalimanı

Dünya’da ki en önemli aktarma merkezlerinin başında gelen istanbul, halihazırda bulunan Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanları ile artan talebi karşılayamaz hale geldi. İstanbul sratejik olarak önemli bir bölgede bulunduğundan şehirde yeni bir havalimanı inşaedilmesi için çalışmalar yıllar önce başladı. 2018 Ekim ayında büyük bir kısmının açılması ile havalimanı artık hizmetine başladı.

İstanbul Havalimanı bütün binaları ve hizmet alanları ile tam olarak çalışmaya başladığında ise tek bir çatı altında hizmet veren en büyük havalimanı ünvanını kazanmış olacak. Şuan ki çalışma durumu ile yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan havalimanı tüm fazları çalıştığında ise bu rakam 120 milyonu aşkın yolcu kapasitesi ile bayrak taşıyıcı bir havalimanı konumuna ulaşacaktır.

Atatürk Havaalanı Ulaşım Ve Otopark İmkanları

İstanbul Havalimanı gidecek yolcular için ulaşımın rahatlaması adına gerekli tüm çalışmalar devam ediyor. Yol tarifi olarak Kuzey Marmara Otoyolu bağlantılı olan havalimanına ayrıca Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlatısı ilede gitmek mümkün.

İstanbul Havalimanı Metro

Yapımı devam eden raylı hat çalışmaları ile havalimanına metro ile ulaşım inşaat bitiminde hazır hale gelecek. Ayrıca Yüksek Hızlı Tren Havalimanında bulunan aktarma istasyonuyla yolculuğu son bulacak.

İstanbul Havalimanı Havaist ve İETT sefer Tablosu

Havaist Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

DURAKLAR

İST-1

Yenikapı İDO – Bakırköy İDO, Yenibosna Kuleli, Başakşehir Metrokent

İST-2

TÜYAP, Beylikdüzü-Cumhuriyet, Bahçeşehir-Merkez

İST-3

Esenler Otogar, Otogar Yolu Esenler, Alibeyköy Otogar

İST-7

Kozyatağı-Metro, Ümraniye-Tepeüstü, Kavacık Köprüsü, Hasdal

İST-19

Taksim, Beşiktaş İETT Peronlar, Zincirlikuyu Metrobüs, 4. Levent Metro, Göktürk


İETT Sefer Saatleri Ve Duraklar

HAT

KALKIŞ NOKTASI

H-1

Mahmutbey Metro İETT

H-2

Mecidiyeköy İETT

H-3

Halkalı İETT

H-4

Atatürk Havalimanı


İstanbul havalimanından dünya’da istediğiniz tüm şehirlere enbilet.com sitemiz üzerinden biletleriniz hızlı ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Tayakadın Mahallesi, Terminal Caddesi No:1, 34283 Arnavutköy/İstanbul

Tel: 444 1 442

Fax: +90 212 891 91 92

Mail: customercare@igairport.aero

 


Roma Havaalanı

Roma’ya uçuş gerçekleşirebileceğiniz 2 tane havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan biri charter uçuşlar için kullanılan Ciampino Havalalnı ike diğer merkez uçuşlar için kullanılan ise Fiumicino-Leonardo da Vinci Havaalanıdır.

Roma Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havaalanında şehir merkezine ulaşım için oldukça geniş yapıda hizmetle sunmaktadır. Bu hizmetler arasında bütçeye göre ucuz ve lüks ulaşım imkanları mevcuttur. Ulaşımlarda kullanacağınız araçların başında Havaalanı trenleri, otobüsler, servisler, taksi olmak üzere özel taşıma isteyeceğiniz lüks araçlar ilede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile uğraşmak istemeyen yolcular için VIP transferleri tercih edebilirsiniz. 56 Euro’dan başlayan fiyatlarla hizmet veren özel servisleri tercih ederseniz 50 dakika içerisinde şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra daha ucuz bir yol tercih etmek isteyenler 6 Euro olan otobüseler ile Vatikana 45 dakikalık bir sürede seyahatinizi gerçekleştirebilirisiniz.

Roma’da Gezilecek Yerler

Tursitlik gezi açısından Avrupa’nın gezme olanağı en fazla olan yerlerin başında şüphesiz Roma gelmektedir. Novana meydanı, Kolezyum, Trevi çeşmesi gibi tarihi ve kültürel mekanlar yıl içerisinde yoğun şekilde gezginleri kendine çekmektedir.

Kolezyum

Roma denince şehrin sembolü haline gelmiş Kolezyum yapısına giderrek gezinize start verebilirisiniz. Girişteki 30 metre yükseklikte bulunan Colossus Neronis Heykelinden adını alan Kolzeyum 156 metre genişliğe, 188 metre uzunluğa sahip görkemli yapısı ile görenleri kendine hayran bırakmakta.

2007 yılında Dünya’nın 7 harikasında biri olarak seçileen Kolezyum, tarihi boyunca 55.000 kişinin aynı anda izeleyebilidiği bir tiyatro olmasının yanı sıra, gladyatör dövüşlerine ve idamlara şahitlik eden önemli bir yapıdır.

Navona Meydanı

Şehrin hareketli yapısını görme olanağı sunan Navona Meydanı, bir stadyum yerine yaılmış tasarımsal olarak bir stadı andırdan bir yapıdır. Yapının etrafında bulunan kaferlerde kahve keyfi yapıp günün yorgunluğunu atarken performanslarını sergileyen sokak sanatçılarını izeyebilme imakanı yakalayabilirsiniz.

Meydanın yakınlarında bulunan ve Barok tarzı bir tasarımla süslenen 3 çeşme ve Sant Agnese in Agone gibi yapıların yanı sıra dini en önemli yapılardan biri olan San Luigi dei Francesi’de bu meydana yakın bulunmaktadır.

Adres:  Via dell' Aeroporto di Fiumicino, 00054 Fiumicino RM, İtalya