Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İzmir uçak bileti


İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Havalimanın açılmadan önce bölgede sivil ve askeri uçuşlar için Çiği Askeri Havaalanın kullanılmaktaydı. Ülke turizmini takiben havacılık sektörünün hızlı bir şekilde büyümesinden dolayı yeni bir sivil havalimanı bölgede büyük bir ihtiyaç halini aldı. 17 Kasım 1987 DHMİ Andan Menderes Havalimanı hizmete girdi. O zaman ki gelen ve giden yolcu şartlarına göre kurulan havalimanı yakın geçmişte ihtiyaçları tam anlamıyla karşılayamaz hale geldiğinde yeni dış ve iç hatlar terminaline ek olarak yapılan apron ile ortaya çıkan sıkıntılar giderilmiş olup çalışmalar hali hazırda günümüz şartlarına uyum sağlayacak şekilde devam etmektedir.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım İmkanları

Şehir merkezi ve Havalimanı arasında Havaş ve belediye otobüsleri, Metro, Taksi ve ayrıca araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

Havaş otobüsleri ie Havalimanından şehrin farklı noktalarına ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bu araçlar sabah 08:40 ile gece 03:30 arasında her saat başı hareket etmektedir.

Şehrin Alsancak bölgesinden havalimanına gidecek yolcular için büyük efes oteli önünden gece 03.30 dan 23:30’a kadar saat başı ulaşım imkanı mevcuttur.

Karşıyaka ve Mavişehirden ise Ege Park avm önünden 03:00 ile 23:00 arası havalimanına taşıma yapılmaktadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanında hizmet veren 200,202, ve 204 numaralı 3 farklı belediye otobüs hattı bulunmaktadır.

200 numaralı hat güzergahı; Mavişehir semti ile Havalimanı araası

202 numarlı hat güzergahı ; Alsancak semti cumhuriyet meydanı , Havalimanı arası

204 numaralı hat güzergahı ise İzotaş (Bornova-metro-otogar) Havalimanı arası taşımacılık yapmaktadır.

Metroyu tercih etmek isteyen yolcular için güney aksı yönünde hizmet veren metroya binip Adnan menderes Havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Bu imkanların yanı sıra iç hatlar ve dış hatlar terminalinde 10’u aşkın kiralama şirketi ile dilediğiniz aracı kiralama imkanı bulabilirsiniz.

Batı Anadolu’da Ege kıyısında bulunan izmir Egenin İncisi ünvanıyla anılmaktadır. İzmir nüfüs yoğunluğu olarak Türkiye’nin en büyük üçüncü İlidir. 8500 yıllık mazisiyle tarihinde 32 farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış yılın 300 günü güneşli olan ve 629 km’lik kıyı şeridiyle mavinin her tonunu bünyesinde barındıran bereketli topraklara sahip şehirdir İzmir.

İzmir’in sembolleri arasına girmiş konak meydanında bulunan saat kulesine gelerek hem temiz birdeniz havası alıp tarihi kule ile fotoğraf çekinebilirsiniz. Ayrıca tarihi asansöre çıkıp şehri en güzel açaıdan seyretme imkanı  ile tarif edilmez bir haz yaşayabilirsiniz.

İzmir’de gezilecek yerler bunlar ile sınırlı değil tabi. Kemeraltı çarşısının tarihinde yolculuk yaparken kaybolabilir, kızlarağası hanı’nda antikacıları keşfedebilir, zarif yalı camisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca yılboyu İzmir’in ev sahipliği yaptığı çeşitli festivallere katılıp şehrin tadını doyasıya yaşayabilirsiniz. Bunların yanı sıra Fuar İzmir’de birbirinde farklı alanlarda fuarlara katılıp hoşunuza gidecek hobiler edinebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İletişim Bilgileri

Çağrı Merkezi: (Yurt İçi) 444 9 TAV (828)

Çağrı Merkezi: (Yurt Dışı) 0090 444 9 TAV (828)

Telefon: (Dış Hatlar) 0 232 455 0000

Telefon: (İç Hatlar) 0 232 455 0000

Faks: 0 232 274 6454

Web: www.adnanmenderesairport.com

Mail: info.izmir@tav.aero