Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Kayseri


Kayseri Havalimanı

15 Kasım 1998 yılından itibaren iç hat uçuşlarda kullanılmaya başlanılan Kayseri Havalimanı, iç ve dış hatlar için terminal binaları 2007 yılına kadar ortak kullanılmakta olup işletmeciliği DHMİ tarafından yapılmaktadır.

Hazırda bulunan dış hatlar terminal ve destek binaları 2007 yılında resmi olarak hizmete girmiş olup 2009 yılında yıkılan eski iç hatlar terminali ile 2010 yılına kadar ortak kullanımı devam etmiştir. Yeni iç hatlar terminal binası 2010 yılında bitimi tamamlanıp halkın hizmetine iç ve dış hatlar olmak üzere iki farklı binada hizmet vermeye devam etmektedirler.

Kayseri Havaalanı Ulaşım İmkanları

Kayseri Havaalanından şehir merkezi Talas ve Otogar güzergahlarına taşıma imkanı bulunmaktadır. Otobüslerin hareket saatleri uçak inişlerine 25 dk. sonra başlamaktadır. Yolculuk süresi yaklaşık olarak 30 dakika olup trafiğin yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Kişi başı bilet fiyatı KDV dahil 12 TL’dir.

Kayseri şehir merkezinde karşılıklı olarak her 20 dakika’da bir sefer düzenlenmekte olup, ayrıca Havalimanında 24 taksi hizmeti mevcuttur.

Toplu taşıma ve taksiyi tercih etmek istemeyen yolcular için ise 7 farklı araç kiralama hizmeti bulunmaktadır. Buradan bütçenize uygun dilediğiniz aracı tercih edip rahat bir şekilde şehirde seyahat edebilirsiniz.

Orta Anadolu’nun incisi, Sanayi ve Ticaret merkezi Kayseri bunların yanı sıra birçok medeniye ev sahipliği yapmış kadim bir şehirdir. Şehirde bulunan müzeler ile tarihe tanıklık etme imkanı bulabilir ve kayseri hakkında daha detaylı bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu müzeler 1983 yılında açılmış Etnografya Müzesi, Tıp Tarihi Müzesi, Kent Müzesi ve Atatürk’ün evinin bulunduğu Atatürk Müzeleridir.

Kayseri’de bulunan gerek modern ve gerekse tarihi çarşı ve Avm’lerden alışveriş yapıp şehre özgü ürünleri tedarik edebilirsiniz. Bunların yanı sıra kış turizmi için önemli bir yer olan Erciyes kayak merkezine gidip kar’ın tadını doyasına yaşayıp ateş eşliğinde sucuk ekmek yiyerek güzelim Kayseri’yi Erciyes sırtlarından seyredebilirsiniz.

Kayseri Havaalanı İletişim Bilgileri

Adres : DHMİ Kayseri Havalimanı Mustafa Kemal Paşa Bulvarı No:338 38100 Kocasinan/KAYSERİ

Tel : +90 352 337 52 44

Faks : +90 352 337 52 41