Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

Konya uçak bileti


Konya Havaalanı

2000 yılında iç hat ve 2001 yılında dış hatlar uçuşlara açılan Konya Havaalanı’nda 1 adet Terminal binası bulunmakta olup İç Hatlar ve Dış Hatlar aynı terminal binasında yer almaktadır. Giden yolcular için zemin kat ayrılmış olup gelen yolcular ise bodrum katı kullanmaktadır.

Konya Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Havaalanı’ndan şehir merkezine giden bir otobüs hattı olmadığı için ulaşım taksi ya da Havaş otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Havaş ile şehir merkezine yolculuk için kişi başı 11 Tl’lik bir ücret karşılığında 30 dakikada sürmektedir. Havaş otobüsü Aydınlıkevler, kulesite ve diğer durakları geçtikten sonra son durak olarak Anıt durağında durmaktadır.

Ayrıca taksi ve Havaş otobüslerine kullanmak istemeyen vatandaşlar için Havaalanı bünyesinde 5 farklı araç kiralama şirketi bulunmakta olup bütçenize ve zevkinize göre dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Şehir Merkezine ulaştıktan sonra gitmek isteyeceğinizi yerlere otobüs, tramvay ve dolmuş seçeneklerinden birini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Konya Havaalanı İletişim Bilgileri

Adres: Vali Ahmet Kayhan Cd. 42100 Selçuklu/KONYA

Tel: 0 332 239 13 43

Faks: 0 332 239 13 41

Mail: infokonya@dhmi.gov.tr

Konya’da Gezilecek Yerler

Konya’da gezilcek yerlerin başında şüphesiz Şehrin Manevi Mimarlarından olan Mevlana müzesini ziyaret ederek başladıktan sonra ardından hemen yanında bulunan Selimiye Camiine gidebilirsiniz. Ardından Şehri tepeden görme şansınızın olacağı Alaaddin Tepesine çıkabilir ve burada ki kafelerden birinde oturup manzara eşliğinde çayınızı içerek yorgunluğunuzu atabilirsiniz.