Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Madrid


Madrid Havaalanı

Şehir merkezine 120 km uzaklıkta olan madrid havaalanı bu yakınlığına rağmen ulaşım konusunda birçok seçeneği bulunuyor. Seçeneklerden bazıları ekonomik olarak gezmeyi sevenlere hitap ederken, bazıları ise lükse dayalı bir şekikde hizmet sunmaktadır.

Bünyesinde 4 adet terminal binasını bulunan madrid havaalanı’nda binalar arasında ücretsiz servis taşımacılığı ile yolculara kolaylık sağlanmaktadır. Türkiye’den direk uçuş ile gitmek isterseniz Türk Hava Yollları ve Pegasus firmasını tercih ettiğinizde 1 Nolu Terminal binasına giderken Atlasglobal firması ile 3 Nolu Terminal binasına iniş yapılmaktadır.

Madrid Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Madrid havaalanı’na iniş yaptıktan sonra seçiminize göre 49€ karşılığında şehir merkezinde bulunan otelinize 1-4 kişi arası özel araçlar ile transferiniz gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bunu yanı sıra dileyenler için şehir merkezine ulaşımda metro, otobüs, tren vb ulaşım araçlarından dilediğinizi kullanarak rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Bu bahsettiğimiz ulaşım seçeneklerinde yaklaşık 20-30 dk arası bir yolculuk ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Madrid’de Gezilecek Yerler

Tarih sahnesine Toledeo’ya giriş yapan müslümanlar sayesinde giriş yapan madrid şehri coğrafi olarak Ankara ile benzer özellikler göstermektedir. Hareketli gece hayatı ile 24 yaşayan bir şehir olan Madrid bu özellikleri ile Barselona şehrinden geride kalmıyor. Madrid şehrine geldiğinizde kesinlikle uğramanız gereken bazı kilit noktalar bulunamaktadır. Bunlarında başında ise şüphesiz Puerta del Sol gelmektedir.

Puerta del Sol Şehrin sosyal ve külütrel merkezi halini alan bu meydan çevresindeki kültüler yerler ile turistleri kendine çekmekte gayet mahirdir diyebiliriz.Şehri süsleyen anıtlardan Ayı ve Çilek ağacı 1812 anayasası ile birlikte cumhuriyetin ilanına varıncaya kadar ülke için önemli olan birçok olayada şahitlik etmiştir.

Madrid Kraliyet Sarayı

Bünyesinde bulunan Kraliyet Şapeli, Taç salonu gibi önrmli yerler sayesinde turist akınına uğrayan Madrid Kraliyet Sarayı 14. yüzyılda yapılmış fakat 1734’te yanması ile tekrar inşaedilip günümüze kadar ayakta kalmayı başarmıştır. İspanya kraliyet aile yaşantısı adına bizlere ışık olan koleksiyonlar günümüzde ziyretçiler tarafından oldukça ilgi görmektedir.

Adres Av de la Hispanidad, s/n, 28042 Madrid, İspanya