Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Milano


Milano Havaalanlarından Şehir Merkezine Ulaşım

Milano’da Malpensa Havaalanı, Bergamo Havaalanı ve Linate Havaalanı olmak üzere toplam’da 3 tane havaalanı bulunmaktadır. İstanbul’dan Milano’ya seyahat edecekseniz Türk Hava Yoları, Atlas Global ve Pegasus firmalarından birini tercih ederek yolculuk yapabilirsiniz. Pegasus Begamo Havaalanına uçarken, Türk Hava Yolları ve Atlas Global firmaları Malpensa Havaalanına uçuşlarını gerçekleştirmektedir. Biz bu yazımızda Türkiye’den Milano’ya uçuş imkanı olan iki havaalanı ve şehir’de gezilecek yerler hakkında bilgiler vereceğiz.

Milano Malpensa Havaalanı

Milano şehir merkezine 49 km’lik bir uzaklıkta bulunan bu havaalanı yılda ortalama 15 Milyon insan tarafından seyahat amacıyla kullanılıyor.

Milano Malpensa Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Malpensa Havaalından şehir merkezine bir çok şekilde ulaşmak mümkün. Bunlar otobüs, taksi ve trenin yanı sıra özel transfer araçları ile de ulaşabilirsiniz. Malpensa’da şehir merkezine Terravision otobüs firması ile 8€’luk bir ücret ile gitmek mümkün. Gidiş ve dönüş biletlerini birlikte aldığınız takdirde bu ücret 6€’ya düşmektedir. Şehir merkezine otobüs ile ulaşım 50 dakika civarı sürmektedir. Biletinizi internet üzerinde terravision.eu adresinden alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra şehir merkezine Terminal 1 binasından kalkan trenler ile ulaşmakta mümkün. Uçağınız Terminal 2 binasına indiyse Terminal 1 binasına giden ücretsiz servislere binerek tren ile seyahati seçebilirisiniz.

Malpensa Havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmek isterseniz ulaşım ücreti ortalama 90€ gibi bir fiyatı buluyor.

Milano Malpensa Havaalanı İletişim

Çağrı Merkezi: +39 02 232323

Milano Bergamo Havaalanı

Bergamo Havaalanı şehir merkezine 45 km uzaklıkta olup Bergamo’da yer almaktadır. Yılda ortalama olarak 10 milyon kişi tarafından ulaşım için tercih edilmektedir.

Milano Bergamo Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Milano şehir merkezine Bergamo Havalından taksi, otobüs ve kiralık araçlar ile gidebilirsiniz. En kolay ve ucuz yöntem olan Terravision otobüslerini kullanarak şehir merkezine 5€’luk bir ücret karşılığı ulaşabilirsiniz. Biletinizi internet üzerinde terravision.eu adresinden alabilirsiniz. Eğer biletinizi gidiş-dönüş olarak alırsanız firma size az da olsa indirim yapıyor.

Begamo Havaalanından şehir merkezine taksi ile gitmek isterseniz ulaşım ücreti ortalama 100€ civarında bir fiyatı buluyor.

Milano Bergamo Havaalanı İletişim

Çağrı Merkezi: + 39 035 326323

Milano’da Gezilecek Yerler

Milano’yu gezmek ve tanımak için 1-2 gün sizin için yeterli olacaktır. Milano alışveriş ve moda’nın şehri olduğu için üst düzey markaların yanı sıra uygun fiyatlara çok şık kıyafetler bulabilmeniz oldukça mümkün.

Duomo metro istasyonu karşısında sizi ihtişamı ile karşılayan Duomo di Milano Katedralini gördükten sonra hemen katedralin karşısında bulunan Galleria Vittorio Emanuele alışveriş merkezine giderek alışverişim tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Şehir merkezine 24 saatlik ücreti 4.50€ olan metro bileti alarak dilediğiniz yere gidebilir ve ayrıca isterseniz bisiklet kiralayarak Milano sokaklarında kaybolup unutamayacağınız anılar edinebilirsiniz.

Şehrin hemen 1 saat dışında olan Como gölü’nü ziyaret ederek muhteşem doğa havası alarak sosyal medya hesaplarınız için hatıra değeri büyük çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tekrar şehir merkezine dönecek olursak, Leonardo da Vinci’nin son akşam yemeği isimli eşsiz sanat eserinin sergilendiği Santa Maria delle Grazie Bazilikası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Navigli bölgesine giderek bu bölgede yer alan en büyüğü 50km uzunlukta olan su kanalı etrafında gezip, buralarda ki kafelerden birinde oturup yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Tabi buralara gelmişken 5 yıldızlı stat kategorisinde olan San Siro stadına gidip tribünleri, soyunma odalarını, müze ve mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Bunun ücreti ise sadece 17€’dur.