Uçak Bileti Arama

Uçuş Ara

İstanbul - Roma


Roma Havaalanı

Roma’ya uçuş gerçekleşirebileceğiniz 2 tane havaalanı bulunmaktadır. Bunlardan biri charter uçuşlar için kullanılan Ciampino Havalalnı ike diğer merkez uçuşlar için kullanılan ise Fiumicino-Leonardo da Vinci Havaalanıdır.

Roma Havaalanından Şehir Merkezine Ulaşım

Havaalanında şehir merkezine ulaşım için oldukça geniş yapıda hizmetle sunmaktadır. Bu hizmetler arasında bütçeye göre ucuz ve lüks ulaşım imkanları mevcuttur. Ulaşımlarda kullanacağınız araçların başında Havaalanı trenleri, otobüsler, servisler, taksi olmak üzere özel taşıma isteyeceğiniz lüks araçlar ilede ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma ile uğraşmak istemeyen yolcular için VIP transferleri tercih edebilirsiniz. 56 Euro’dan başlayan fiyatlarla hizmet veren özel servisleri tercih ederseniz 50 dakika içerisinde şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların yanı sıra daha ucuz bir yol tercih etmek isteyenler 6 Euro olan otobüseler ile Vatikana 45 dakikalık bir sürede seyahatinizi gerçekleştirebilirisiniz.

Roma’da Gezilecek Yerler

Tursitlik gezi açısından Avrupa’nın gezme olanağı en fazla olan yerlerin başında şüphesiz Roma gelmektedir. Novana meydanı, Kolezyum, Trevi çeşmesi gibi tarihi ve kültürel mekanlar yıl içerisinde yoğun şekilde gezginleri kendine çekmektedir.

Kolezyum

Roma denince şehrin sembolü haline gelmiş Kolezyum yapısına giderrek gezinize start verebilirisiniz. Girişteki 30 metre yükseklikte bulunan Colossus Neronis Heykelinden adını alan Kolzeyum 156 metre genişliğe, 188 metre uzunluğa sahip görkemli yapısı ile görenleri kendine hayran bırakmakta.

2007 yılında Dünya’nın 7 harikasında biri olarak seçileen Kolezyum, tarihi boyunca 55.000 kişinin aynı anda izeleyebilidiği bir tiyatro olmasının yanı sıra, gladyatör dövüşlerine ve idamlara şahitlik eden önemli bir yapıdır.

Navona Meydanı

Şehrin hareketli yapısını görme olanağı sunan Navona Meydanı, bir stadyum yerine yaılmış tasarımsal olarak bir stadı andırdan bir yapıdır. Yapının etrafında bulunan kaferlerde kahve keyfi yapıp günün yorgunluğunu atarken performanslarını sergileyen sokak sanatçılarını izeyebilme imakanı yakalayabilirsiniz.

Meydanın yakınlarında bulunan ve Barok tarzı bir tasarımla süslenen 3 çeşme ve Sant Agnese in Agone gibi yapıların yanı sıra dini en önemli yapılardan biri olan San Luigi dei Francesi’de bu meydana yakın bulunmaktadır.

Adres:  Via dell' Aeroporto di Fiumicino, 00054 Fiumicino RM, İtalya